ČUVAMO OZON, ČUVAMO NAŠE ZDRAVLJE

12.septembra 2018., učenici naše škole, sedmog i osmog razreda, učestvovali su u obeležavanju dana zaštite ozonskog omotača,koji se inače obeležava svakog 16. septembra širom sveta, prema montrealskom sporazumu.

Tom prilikom učenici su napravili prikladne plakate o ozonu i ozonskom omotaču i prikazali ih.Uz to naši đaci su na balonima napisali zanimljive informacije  o ozonu i ozonskom omotaču i pustili ih da lete u vazduh u nadi da će svi oni do kojih njihove poruke stignu  više brinuti o njegovom  očuvanju i obnovi.

Nakon obeležavanja ovog datuma u našoj školi, članovi našeg hora su  učestvovali  u istoimenoj manifestaciji „Čuvamo ozon, čuvamo naše zdravlje“, u Domu omladine u organizaciji  Mladih gorana.

U ovoj lepoj aktivnosti učenike su predvodile nastavnica biologije Ljiljana Konevski, nastavnica muzičkog Tatjana Arsić i nastavnica hemije Vesna Drobnjak.