Друго место на републичком такмичењу из роботике

U subotu 9. marta na 24 lokacije u 20 gradova i mesta u Srbiji održano je treće po redu fizičko takmičenje lige KODigranje. Na takmičenju u programiranju mBot robota učestvovale su 103 osnovne škole, sa 309 osnovaca i 100 mentora nastavnika.

Timovi su rešavali zadatak pomoću mBot robota sa ciljem da za što kraće vreme pređu stazu sa 5 prepreka. Na tom putu timovi su morali da programiraju kretanje robota uz pomoć senzora i motora kojim su određivali vreme, pravac i brzinu kretanja robota.

U najjačoj takmičarskoj grupi (u kojoj su bile Matematička gimnazija i škola “Vladislav Ribnikar” koja je prošle godine učestvovala na svetskom takmičenju), naš školski tim koji čine Aleksa Tanušević, Miloš Dragnić i Igor Romanić ( svi učenici 8-3) pod vođstvom mentora nastavnice Ivane Vlačić,  je osvojio sjajno drugo mesto i plasirao se u super finale u kojem će se 30 najboljih škola boriti za plasman na svetsko takmičenje u robotici.  Veliko finale je planirano za april mesec i održaće se u Beogradu.

Čestitamo našim sjajnim učenicima i želimo im sreću na superfinalu!