Теренска радионица са Љубивојем Ршумовићем

У петак, 11. октобра 2019. године ученици наше школе заједно са наставницом српског језика Бојаном Тадић и шестацима из још неколико панчевачких школа, учили су у природи у оквиру Теренске радионице „Еколошка писменост – учење у природи о природи“ у Градској шуми града Панчева. Идејни творац овог пројекта је мр Гордана Брун, покретач „Школе за опстанак“, која је часове у природи одржала у сарадњи са својим колегама биологичарима, еколозима, оринтолозима, истраживачима и другим.

Осматрала се природа, ослушкивало се дрвеће и птице, запиткивало, одговарало, певало и рецитовало. Порука ове радионице је била следећа: „Деца мора да проводе много више времена у природи, да се сретну са гуштерима, лептирима, пужевима и змијама, да се упознају са кишом и поледицом, муњама и громовима, да поразговарају са свима њима немуштим језиком, али очи у очи.

Том приликом дружили су се са песником Љубивојем Ршумовићем, а наша ученица Леа Радивојев била је домишљата и освојила је књигу.